„Chcesz kupić jointa lub kreskę? To przyłóż rękę”.

Jest to druga część akcji społecznej Miasto wciąga adresowanej do osób używających narkotyków, a realizowanej przez Fundację InspiratorniaDziałania odbywają się we współpracy z wybranymi klubami muzycznymi i klubokawiarniami w Łodzi i w Warszawie. Ulotki umieszczane są w toaletach (na ścianach lub lustrach), ponieważ to tam najczęściej dochodzi do przyjmowania narkotyków.

Nasza akcja ma dwa cele. Pierwszym jest kontakt bezpośredni z osobami okazjonalnie sięgającymi po narkotyki, po to by przekazać im informacje na temat tego, jak mogą ograniczyć używanie narkotyków i zmniejszyć ryzyko szkód. Drugi zaś to wzbudzenie świadomości obywatelskiej – na ile każdy z nas kupując, nawet sporadycznie, jointa, kokainę, heroinę – przykłada rękę do rozwoju narkobiznesu – opisuje Maja Ruszpel, pomysłodawczyni kampanii.

Szacuje się, że aż 208 milionów ludzi sięga rocznie po narkotyki; głównym ich konsumentem są Ameryka Północna i Europa Zachodnia, a krajami producenckimi Ameryka Południowa i Azja. Jednak kupując narkotyki, raczej nie myślimy o tym, że właśnie wsparliśmy wojny gangów narkotykowych w Meksyku czy wyzysk rolników z Afganistanu. Ważne, by mieć tego świadomość i zastanowić się czy naprawdę chce się do tego przykładać rękę – dodaje.

Po dotknięciu ulotki, pod wpływem ciepła dłoni czarna farba znika, ukazując informacje m.in. o rocznych dochodach karteli narkotykowych.

Źródło: narkopolityka.pl

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.