Alior Bank przejmuje Bank BPH. Jaka będzie nazwa połączonych banków?

Alior Bank Alior skupił już w ramach wezwania prawie 61 proc. akcji Bank BPH.  Łącznie więc z podmiotami z grupy GE ma ponad 90 proc. akcji, co oznacza przeprowadzenie wykupu przymusowego. Alior planuje zakończyć połączenie prawne z Bankiem BPH maksymalnie do końca listopada 2016 roku. Zakończenie fuzji operacyjnej planowane jest do końca marca 2017r. – informuje prezes Alior Banku, Wojciech Sobieraj.

aliorbankbph

Jaki będą koszty integracji z Bankiem BPH?

Alior Bank podał w raporcie, iż całkowite koszty integracji z Bankiem BPH mogą być dużo niższe od planowanych ok. 950 mln zł i mogą wynieść 650 mln zł do 2018 roku dzięki doświadczeniu nabytemu podczas innych akwizycji. Do tej pory łączna wartość kosztów poniesionych w związku z przejęciem wydzielonej działalności Banku BPH wyniosła w I półroczu 2016 r. około 11,5 mln zł.

Jaki będzie nazwa nowego podmiotu?

Klienci zastanawiają się czy Alior Bank pozostanie przy aktualnej nazwie, czy może tak jak w przypadku fuzji innych banków, nowa nazwa będzie konkatenacją nazw łączonych podmiotów. Czy w takim razie bank będzie funkcjonował pod jakąś nową domeną www? Np:

aliorbphbank.pl
aliorbphbank.com
aliorbph.pl
aliorbph.com
aliorbankbph.pl
aliorbankbph.com

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.