FAQ

FAQ (ang. Frequently Asked Questions) – to zbiór najczęściej zadawanych pytań przez użytkowników wraz z odpowiedziami na nie. Stworzyliśmy go abyś w jak najkrótszym czasie znalazł większość odpowiedzi na nurtujące Cię pytania dotyczące serwisu Mergeto.

Czym jest Mergeto?

Mergeto jest platformą handlu grupowego, realizowanego w formie aukcji internetowych. Cena oferowanych w naszym serwisie towarów lub usług zależy od całkowitej ilości dóbr nabywanych przez wszystkich kupujących (grupę kupujących) biorących udział w aukcji. Do formowanej na potrzeby aukcji grupy zakupowej może przystąpić każdy użytkownik serwisu, chyba że organizator aukcji określi dodatkowe warunki uczestnictwa w aukcji. Nie jest wymagana znajomość z innymi członkami grupy, a uczestnictwo jest anonimowe. Cena zakupu ustalana jest automatycznie na podstawie całkowitej ilości transakcji dla wszystkich kupujących, dla których warunki zakupu pokrywają się z warunkami sprzedawcy / wygrywającego sprzedawcy.

Co to jest schemat cenowy?

Schemat cenowy jest to lista przedziałów cenowych produktu. W schemacie tym cena jest zależna od wolumenu sprzedanego towaru na danej aukcji. Wraz ze wzrostem sprzedanych jednostek maleje cena jednostkowa produktu dla wszystkich Kupujących biorących udział w danej aukcji. Zatem, im więcej osób dołączy do aukcji, tym niższą cenę uzyska każdy z jej uczestników. Taka  jest nasza idea hurtowych zakupów grupowych. Nie musisz sam kupować dużych ilości towarów, by uzyskać hurtową cenę!

Czy kliknięcie przycisku „Kup teraz” lub „Kup jak spadnie cena” w widoku aukcji powoduje finalne złożenie oferty?

Odpowiedź brzmi nie! Klikając przycisk „Kup teraz” lub przycisk „Kup jak spadnie cena” w widoku aukcji nie dokonujesz finalnego złożenia oferty, ponieważ czekają na Ciebie kolejne kroki, gdzie ustalisz swoje indywidualne warunki zakupu i podasz cenę jaką chciałbyś zapłacić za dany towar. Ponadto jeżeli cena produktu nie spadnie przynajmniej do poziomu Twojej maksymalnej ceny lub niżej, nie dojdzie do zawarcia transakcji kupna – sprzedaży.

 

Czy kupowanie detalicznych ilości w hurtowych cenach cokolwiek kosztuje?

Nic a nic. Kupujesz w hurtowych cenach nawet detaliczne ilości, zupełnie za darmo. Jeżeli wcześniej byłeś uczestnikiem jakiejkolwiek grupy zakupowej i musiałeś płacić za negocjacje cen kupowanych przez Ciebie produktów, to teraz osiągasz te same korzyści i nie wydajesz na tą usługę ani grosza!

Czy chcąc sprzedawać swoje towary na Mergeto.pl ponoszę koszty?

Wystawianie aukcji w Mergeto jest i zawsze będzie darmowe! Jest to kolejny powód by wykorzystać Mergeto jako nowy kanał sprzedaży dla swojej firmy! Jedyne koszty jakie ponosi sprzedawca, to prowizja, która jest naliczana według ustalonego cennika tylko od zatwierdzonych ofert kupna.

Czy mogę odwołać ofertę po jej złożeniu?

Oferta po złożeniu jest wiążąca i nie można jej odwołać.

Kiedy dochodzi do zawarcia umowy kupna/sprzedaży?

Możliwe przypadki:

- Do zawarcia umowy dochodzi w momencie przybicia, na aukcji grupowej, aukcji grupowej odwrotnej lub aukcji multiproduktowej, w momencie jej zakończenia lub w przypadku potwierdzenia opcji kup teraz. Niezbędna jest zbieżność ceny oferowanej przez kupującego z aktualną, osiągniętą ceną towaru.

- W aukcji odwrotnej, dochodzi do zawarcia umowy w momencie jej zakończenia. W przypadku wyboru zwycięzcy automatycznie, to Mergeto wybiera ofertę najatrakcyjniejszą cenowo.

- W aukcji odwrotnej, dochodzi do zawarcia umowy w momencie jej zakończenia. W sytuacji, gdy wybór zwycięzcy odbywa się manualnie, umowa zostanie zawarta, gdy kupujący wybierze ofertę, która według niego jest najatrakcyjniejsza. Kupujący ma na wybranie kontrahenta określoną ilość dni (termin ten ustala sam kupujący, jednakże data wyboru kontrahenta jest znana uczestnikom aukcji). Jeżeli natomiast kupujący nie dokona tego wyboru, system sam automatycznie wybierze zwycięzcę po upływie tego terminu (zwycięzcą będzie oferta najatrakcyjniejsza cenowo).

 

Czy transakcje w Mergeto.pl są bezpieczne?

Dla bezpieczeństwa naszych użytkowników wszystkie strony zawierające dane osobowe w naszym serwisie są chronione protokołem SSL, który szyfruje przesyłane informacje. Zatem przesyłając nam skany dokumentów czy podając hasła możecie być spokojni, że nikt ich nie wykradnie ani nie podejrzy. Warto zwrócić również uwagę na fakt, iż często możemy się spotkać ze stronami, które zawierają fałszywe certyfikaty, a ich nazwy niewiele się różnią od tych oryginalnych. Zanim odwiedzicie naszą stronę możecie zweryfikować wystawcę cerytikatu, czyli Geo Trust Extended Validation SSL CA, a wtedy będziecie mieć 100% pewności, że nasz serwis jest pewny i bezpieczny!

Co oznacza, że kupujący w aukcji ma status „Zatwierdzony”, a co w przypadku gdy jego status jest „Oczekujący”?

Status „Zatwierdzony” oznacza dla kupującego, że o ile jego oferta zakupu nie zostanie odrzucona przez organizatora aukcji (tylko w aukcji grupowej) to w momencie zamknięcia aukcji zostanie dokonane przybicie i zostanie zawarta umowa kupna ze sprzedawcą.
Status „Oczekujący” oznacza, że Twoje warunki zakupu (maksymalna cena towaru lub usługi, cena dostawy) nie zostały spełnione i czekasz na powiększenie grupy kupujących, tak aby cena mogła spaść lub też czekasz na ofertę „tańszego” sprzedawcy w aukcji odwrotnej grupowej.

Co oznacza, że sprzedający w aukcji ma status „Zatwierdzony”, a co w przypadku gdy jego status jest „Oczekujący”?

Status „Zatwierdzony” oznacza dla sprzedającego, że w danym momencie jego oferta jest dla kupujących najatrakcyjniejsza i o ile nie pojawi się korzystniejsza oferta to dokona on sprzedaży towarów w aukcji. W aukcji grupowej sprzedający jest jednocześnie organizatorem aukcji i jedynym sprzedającym więc o ile spełnione zostaną warunki zakupu co najmniej jednego kupującego („Zatwierdzony” kupujący”) dokona on sprzedaży w aukcji. W przypadku aukcji odwrotnej grupowej to czy „Zatwierdzony” w danej chwili sprzedający dokona sprzedaży zależy czy jego oferta będzie nadal najkorzystniejsza w momencie zamknięcia aukcji.
Status „Oczekujący” dla sprzedającego w aukcji odwrotnej grupowej oznacza, że jego oferta nie jest w danym momencie najkorzystniejsza cenowo dla „Zatwierdzonych” kupujących”

Czy muszę namówić grupę zaprzyjaźnionych podmiotów do rejestracji aby uczestniczyć w grupowej transakcji w Mergeto?

Nie, inni użytkownicy Mergeto tworzą wystarczająco dużą grupę. Zechcesz pewnie jednak zaprosić swoich znajomych do rejestracji aby i oni mogli czerpać z korzyści jakie daje uczestnictwo w społeczności Mergeto. Od zakupów w hurtowych cenach niezależnie od wielkości transakcji czy też możliwość szybkiego zwiększenia poziomu sprzedaży dzieli ich zaledwie parę kliknięć ☺

Co należy zrobić po zakończeniu aukcji jako sprzedający?

Jeżeli Twoja aukcja na Mergeto.pl zakończyła się sprzedażą, powinieneś (w zależności od opcji, które udostępniłeś kupującym) oczekiwać na wpłatę lub wysłać towar do kupującego. Po zakończeniu aukcji zostaniesz powiadomiony o tym kto, co i w jakiej ilości zakupił na Twojej aukcji wraz z niezbędnymi informacjami na temat zapłaty, dostawy i danych adresowych kupującego. Informacje te są dostępne w zakładce  „Moje konto” -> „Moja sprzedaż” -> „Moje transakcje” ->”Sprzedane„. Pod przyciskiem, który znajduje się obok tytułu aukcji „Akcje„, kliknij opcję „Dane kupujących„, a ukaże Ci się lista osób, których oferty zostały zatwierdzone na Twojej aukcji, co jest równoznaczne z faktem, iż została zawarta między Wami umowa kupna – sprzedaży.

 

W jaki sposób zapewnić sobie gwarancje pożądanego poziomu sprzedaży, przy atrakcyjnej cenowo ofercie?

To proste. W schemacie cenowym sprzedaży (tabeli ilość->cena), atrakcyjną cenę z rabatem wiążesz z satysfakcjonującym Cię wolumenem sprzedaży. Cena w aukcji osiągnie zdefiniowaną cenę tylko i wyłącznie gdy sumaryczna ilość kupowanych towarów lub usług osiągnie zadeklarowany przez Ciebie poziom.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.