Jak wystawić aukcję odwrotną grupową?

  • Wystaw aukcjęwybór typu aukcji i ścieżki kategorii
  • Dane i parametry produktuustalenie własnych warunków zakupu
  • Potwierdzenie i wystawienieczyli finalne złożenie oferty na zakup towaru

Aukcja grupowa odwrotna pozwala na zakup w grupie towaru lub usługi w formie przetargu grupowego, zbierając oferty od wielu Sprzedających i pozwalając jednocześnie, aby do aukcji dołączali się inni Kupujący. Cena w każdej z ofert Sprzedawców będzie malała wraz ze wzrostem łącznej ilości towaru kupowanego przez grupę. Najkorzystniejsza oferta Sprzedawcy zostanie wybrana automatycznie, w ten sposób, aby Twoje kryteria (maksymalna cena, warunki dostawy i płatności) zostały spełnione, a cena była najniższa dla całej grupy Kupujących.

Pierwszym krokiem jaki powinieneś wykonać w procesie wystawiania aukcji odwrotnej grupowej po zalogowaniu do serwisu Mergeto.pl to kliknięcie w zakładkę „Wystaw aukcję” oraz wybór typu aukcji (AOG) i ścieżki kategorii. Ścieżka kategorii jest „mapą” dojścia do Twojej aukcji, im lepiej ją dopasujesz tym szybciej i łatwiej przyszli kontrahenci ją znajdą.

Drugim krokiem w procesie wystawiania aukcji na zakup danego towaru jest uzupełnienie parametrów oferty. Na tym etapie powinieneś dokładnie opisać pożądany przez siebie towar lub usługę by zapobiec nieporozumieniom i ułatwić Sprzedającemu złożenie oferty w Twojej aukcji. Możesz załączyć trzy zdjęcia, by zobrazować innym uczestnikom aukcji jak wyobrażasz sobie dany produkt.

Ustalając parametry cenowe powinieneś brać po uwagę specyfikę towaru. Niektóre towary są importowane do naszego kraju i kupowane w obcej walucie. Weź pod uwagę kurs wymiany waluty, by zapobiec wahaniom kursowym. Ustalając maksymalną cenę jednostkową lub całkowitą (cena jednostkowa + koszty dostawy) przekazujesz innym uczestnikom aukcji informację ile jesteś skłonny zapłacić za dany towar. Jeżeli Sprzedający złoży ofertę z ceną wyższą niż Twoje maksimum nie dojdzie między Wami do zawarcia umowy kupna-sprzedaży, więc tym samym uchronisz się przed poniesieniem wyższych kosztów niż te, na które jesteś gotowy. Jeżeli natomiast wystąpi przypadek, iż cena Sprzedającego będzie nieznacznie wyższa niż Twoje maximum możesz poczekać, aż Sprzedający ją obniży lub zwiększyć swoje maksimum cenowe – dopiero wtedy dojdzie do zaakceptowania przez Ciebie oferty Sprzedającego.

 

Trzecim i zarazem ostatnim krokiem w procesie wystawiania aukcji grupowej odwrotnej jest sprawdzenie poprawności wpisanych wartości. Jeżeli chcesz je zmienić masz możliwość cofnięcia się do poprzedniego kroku klikając przycisk „Poprzedni krok„, natomiast jeżeli jesteś pewien swojej oferty kliknij „Wystaw aukcję„.

Od teraz Twoja aukcja będzie aktywna (jeżeli zaznaczyłeś opcję „Wystaw teraz„) i będą mogli się do niej dołączać inni Kupujący jak i Sprzedający, którzy będą składać oferty sprzedaży grupie. Rozstrzygnięcie aukcji będzie zależne od ustalonych przez Ciebie wcześniej parametrów (sposób wyboru zwycięzcy aukcji, termin rozstrzygnięcia aukcji przy wyborze manualnym).

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.