Jak złożyć ofertę w aukcji odwrotnej grupowej – AOG?

  • Złożenie oferty sprzedażyczyli znalezienie aukcji na zakup swojego towaru i złożenie w niej oferty
  • Parametry ofertyustalenie własnych warunków sprzedaży
  • Potwierdzenie i sprzedażczyli finalne złożenie oferty sprzedaży

Aukcja odwrotna grupowa jest internetową formą przetargu, w którym bierze udział wielu Kupujących i wielu Sprzedających. W tej formie aukcji to Sprzedawca szuka chętnych na Swój towar lub usługę i składa im ofertę zakupu. Wystarczy, że zarejestrujesz się w serwisie i dołączysz do przetargu zorganizowanego przez Kupujących zgłaszających zapotrzebowanie na konkretny towar lub usługę. Składając ofertę w tego typu aukcjach Sprzedający ustala parametry swojej oferty z uwzględnieniem wymagań Kupujących. Przystępując do aukcji zaoferuj atrakcyjną ofertę cenową na swój produkt i poczekaj na rozstrzygnięcie przetargu. Jeżeli udzielisz zachęcającego rabatu to Twoja oferta zostanie wybrana jako najlepsza. W tej formie przetargu najlepsza oferta jest wybierana automatycznie po zakończeniu aukcji i wygrywa najlepsza cena!

Chcąc przyłączyć się do tego typu aukcji jako Sprzedający (po uprzednim zalogowaniu do serwisu Mergeto.pl) kliknij przycisk „Złóż ofertę sprzedaży„. Wykonanie tego kroku nie spowoduje finalnego złożenia oferty sprzedaży, ponieważ na następnym kroku jesteś zobligowany do uzupełnienia parametrów oferty.

W widoku okna parametrów oferty Sprzedający ma możliwość ustalenia przedziałów cenowych, dzięki którym Kupujący będzie widział jak będzie kształtować się relacja cena – wolumen sprzedaży. Opcja ta będzie widoczna dla użytkowników tylko w przypadku, gdy jako Sprzedawca zaznaczysz pole „Pokaż szczegóły oferty „. W przeciwnym razie przedziały cenowe lub koszty dostawy nie będą znane innym użytkownikom aukcji.

W aukcji odwrotnej grupowej możesz wybrać opcję „Minimum sprzedażowe do jednego klienta” jeżeli nie chcesz by Twój towar był kupowany pojedynczo, najczęściej opcja ta jest wybierana w przypadku, gdy Sprzedającemu nie opłaca się wysyłać jednej sztuki towaru np. transportem własnym, dlatego ogranicza on minimum sprzedażowe do jednego klienta np. do całej palety towarów lub paczki mieszczącej „x” towarów.

W tym kroku również jest czas na ustalenie sposobu dostawy i wczytania cennika dostawy z szablonu (opcjonalnie). Szablon cennika dostaw możesz wcześniej stworzyć w zakładce „Moje konto” ->”Moja sprzedaż” -> „Schematy dostawy„. W zależności od przedmiotu aukcji Sprzedający ma do wyboru trzy „kierunki” dostawy: do klienta, odbiór osobisty, lub obie możliwości na raz. Spośród rodzajów transportu są dostępne opcje, które najczęściej są wykorzystywane przy transakcjach kupna-sprzedaży. Należy pamiętać by ustalić dogodne dla kontrahentów formy dostawy lub odbioru towaru. Czynnik ten może znacznie usprawnić przebieg transakcji.

Koszty transportu i dostawy są bardzo istotną częścią transakcji, dlatego też należy sprawdzić jakie są wymagania Kupujących. Być może wymagają oni transportu towaru do klienta, a Sprzedający posiada własny środek transportu i nie wie czy opłaca mu się przewieźć towar własnym środkiem czy skorzystać z usług transportu zewnętrznego.

 

Ostatnim krokiem przed złożeniem finalnej oferty sprzedaży jest sprawdzenie wszystkich parametrów aukcji. Jeżeli chcesz zmienić pewne założenia wróć do poprzedniego kroku lub jeżeli jesteś pewien Swojej oferty kliknij przycisk „Złóż ofertę sprzedaży„. Klikając w podświetlony na niebiesko tytuł aukcji lub ofertę przetargową możesz podejrzeć informacje tam zawarte.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.