Jak wystawić towar w aukcji grupowej – AG?

  • Typ i kategoria aukcjiwybór typu aukcji jako aukcja grupowa oraz umiejscowienie aukcji w odpowiedniej kategorii
  • Dane i parametry produktudokładny opis towaru oraz warunków sprzedaży
  • Potwierdzenie i wystawienieczyli finalne złożenie oferty sprzedaży

Chcąc wystawić aukcję, pierwszym krokiem jaki powinien wykonać Sprzedawca (po zalogowaniu) jest kliknięcie w przycisk „Wystaw aukcję„, a następnie wybranie typu akucji: Aukcja grupowa.

Następnie należy wybrać ścieżkę kategorii, w którą najlepiej wpasowuje się produkt będący przedmiotem aukcji. W Mergeto.pl wyróżniamu dwa typy ścieżek kategorii: pierwsza ścieżka kategorii jest ścieżką właściwą czyli taką, która najlepiej opisuje sposób „dojścia” do produktu oraz druga ścieżka, która jest ścieżką alternatywną, a znaczy to tyle, iż do danego produktu można „dojść” w inny, mniej intuicyjny sposób.

Drugim krokiem jest dokonanie dokładnego opisu aukcji, warunków jej przebiegu i cech indywidualnych produktu, który jest przedmiotem aukcji. Należy pamiętać, aby  szczegółowo i zgodnie ze stanem faktycznym opisać towar lub usługę, która ma podlegać sprzedaży. Od tego jak dokładny będzie opis może zależeć czy uda się sfinalizować transakcję. Dobry opis wpływa też na liczbę klientów, która zdecyduje się na zakup. W każdej sekcji pod każdym polem znajduje się wyjaśnienie dlaczego warto uzupełnić to pole lub jakie wynikają konsekwencje z wartości jakie zostaną w nie wpisane. Przeczytanie tych informacji jest istotne ponieważ są pola, które są wzajemnie powiązane.

Podając parametry dodatkowe, które będzie zobligowany podać Kupujący ułatwisz Sobie wysyłkę towaru i zapobiegniesz niechcianym pomyłkom. Wypisz po przecinku ich nazwy np. kolor, rozmiar, nr. modelu.

Typ dostępu określa, którzy użytkownicy będą mogli dokonać zakupu na Twoich aukcjach. Zaznaczenie opcji „Tylko dla firm” zwiększy prawdopodobieństwo, iż Twój kontrahent kupi jednorazowo większą ilość towaru i jednocześnie będzie to jedna wysyłka w zamian za kilka mniejszych, które musiałbyś wysłać do użytkowników indywidualnych. Należy jednak pamiętać, że ograniczając poziom dostępu ograniczasz prawdopodobieństwo sprzedaży wszystkich towarów.

Ustal przedziały cenowe by Kupujący widzieli jak będzie kształtować się relacja cena – wolumen sprzedaży. Widoczność tej zależności będzie napędzać Kupujących, którzy będą chceli kupić towar po jak najniższej cenie. Dla Sprzedającego oznacza to sprzedaż bardzo dużej ilości towarów w krótkim czasie.

Jeżeli wystawiasz dużą liczbę towarów na jednej aukcji ustal cylkiczność aukcji, by nie musieć ręcznie wystawiać jej ponownie po jej zakończeniu (maksymalna liczba wystawień to 30 powtórzeń). Dodatkowo zaznaczając opcję „Wystaw tylko pozostały towar” zabezpieczysz się przed sprzedażą większej ilości towarów niż posiadasz. Ustal również długość trwania aukcji jak i przerwy jakie mają być pomiędzy poszczególnymi wystawieniami aukcji (wartość 0 oznacza, iż aukcje będą się wystawiać jedna po drugiej, wartość jest liczona w dniach).

Jeżeli chcesz sprzedać towar po bardzo okazyjnej cenie zgłoś do nas ofertę „Super okazji” wraz z procentowo podanym rabatem i uzasadnieniem dlaczego Twoja cena jest „najlepsza”. Po rozpatzreniu przez Mergeto Twojego zgłoszenia dostaniesz wiadomość o wyniku. Jeżeli będzie on pozytywny, Twoja aukcja od razu dostanie status „Super okazji„.

Przed ostatecznym wystawieniem aukcji na platformę bardzo ważne jest by sprawdzić poprawność wpisanych danych, ponieważ w późniejszym czasie np. gdy zostanie w niej złożona oferta, nie można edytować aukcji. W widoku potwierdzenia widoczne są wszystkie dane i pola wcześniej zaznaczone. By zmienić lub dodać parametry należy powrócić do poprzedniego kroku.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.