W jaki sposób sprzedawać?

  1. Zarejestruj swoją firmę w Mergeto.
  2. Zweryfikuj dane firmowe poprzez załączenie skanów dokumentów firmowych w sekcji ‚Moje konto’
  3. Wystaw oferowane przez Twoją firmę produkty w ramach aukcji grupowych jednoproduktowych lub multiproduktowych.

Nie ponosisz żadnych kosztów sprzedaży poza niewielką prowizją (naliczaną wyłącznie w przypadku jak sprzedasz) i opcjonalnymi kosztami promowania produktów na stronach Mergeto.

.

Sprzedaż produktów w ramach aukcji grupowych jednoproduktowych

Aukcje grupowe jednoproduktowe to aukcje w których sprzedajesz 1 produkt w jednej aukcji. Cenę sprzedaży w tych aukcjach uzależniasz od łącznej liczby zakupionych produktów, przez wszystkie firmy kupujące w Twojej aukcji. Zależność ceny od ilości opisujesz tabelą o dowolnej liczbie wierszy (pary: ilość – cena).

.

Sprzedaż produktów w ramach aukcji grupowych multiproduktowych

Aukcje multiproduktowe to aukcje, w których w jednej aukcji sprzedajesz wiele produktów. Ten sposób sprzedaży umożliwia Ci udzielanie rabatów od wartości sprzedaży ale nie do jednego kupującego ale do wszystkich firm, które dokonały zakupu, dowolnych produktów w aukcji. Dla każdego produktu, który wystawiasz w aukcji, określasz cenę wyjściową towaru za jednostkę miary. W kolejnym kroku definiujesz tabelę opisującą zależność procentowego rabatu od łącznej wartości sprzedaży do wszystkich kupujących w tej aukcji (pary: wartość sprzedaży – % rabat). Kupujacym dokonującym zakupu poprzez wybranie z listy produktów i określeniu kupowanych ilości, aktualny rabat naliczany jest automatycznie.

Uwaga: Wystawianie produktów w ramach aukcji multiproduktowych jest możliwe wyłącznie za pomocą importu plików XML opisujących parametry produktów oraz poziomy udzielanych przez Twoją firmę rabatów. Jeżeli chcesz sprzedawać produkty Twojej firmy w ten sposób skontaktuj się z nami, a pomożemi Ci przygotować takie pliki dla Twojej oferty.

.

Sprzedaż w formule ‚Kup teraz’ a ‚Kup jak spadnie cena’

W zależności od tego jak wystawisz swoje produkty, Twoi klienci będą mogli dokonywać zakupu w opcji ‚Kup teraz’ lub/i ‚Kup jak spadnie cena’.

Zakup ‚Kup teraz’ to zakup natychmiastowy po aktualnej cenie. W opcji ‚Kup jak spadnie cena, kupujący może zlecić dokonanie zakupu gdy cena produktu (w aukcji jednoproduktowej) lub rabat (w aukcji multiproduktowej) osiągnie satysfakcjonujący go poziom.

.

Import produktów do aukcji jednoproduktowych za pomocą pliku XML

Jeżeli chciałbyś zautomatyzować proces wystawiania produktów w ramach aukcji jednoproduktowych, możesz je zaimportować z pliku XML w formacie, którego używa porównywarka cen Ceneo. Jeżeli Twoja firma prowadzi już sklep internetowy to najczęściej automatycznie oprogramowanie sklepu generuje już plik w formacie Ceneo i import produktów do Mergeto nie zajmie Ci więcej niż kilkanaście minut.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.