Jak złożyć ofertę w aukcji odwrotnej – AO?

  • Złożenie oferty sprzedażyczyli znalezienie aukcji na zakup swojego towaru oraz złożenie w niej oferty
  • Parametry ofertyustalenie własnych warunków sprzedaży
  • Potwierdzenie i sprzedażczyli złożenie finalnej oferty sprzedaży

Aukcja odwrotna jest internetową formą przetargu. W tej formie to Sprzedawca szuka chętnego na Swój towar lub usługę i składa mu ofertę zakupu. Wystarczy, że zalogujesz się w serwisie i dołączysz do przetargu zorganizowanego przez kupującego zgłaszającego zapotrzebowanie na konkretny towar. Składając ofertę w tego typu aukcjach, Sprzedający ustala parametry swojej oferty z uwzględnieniem wymagań Kupującego. Przystępując do aukcji zaoferuj atrakcyjną ofertę cenową na swój produkt i poczekaj na rozstrzygnięcie przetargu. Jeżeli udzielisz zachęcającego rabatu – kupujący wybierze właśnie Twoją ofertę!

Należy pamiętać, że najprawdopodobniej Kupujący wybierze ofertę najlepszą pod względem ceny. Kupujący może zaznaczyć opcję automatycznego wyboru zwycięzcy  (w tym przypadku, to Mergeto wybiera ofertę najlepszą pod względem cenowym) lub może on dokonać wyboru manualnie po zakończeniu aukcji (w tym przypadku to Kupujący wybiera ofertę dla siebie najbardziej dogodną, przy czym ustala on również termin, w ciągu którego jest zobligowany do wyboru zwycięzcy – termin liczony w dniach od momentu zakończenia aukcji). W zależności od decyzji organizatora aukcji odwrotnej czyli Kupującego, wygrywa Sprzedawca oferujący najtańszą ofertę lub ofertę, która jest dla niego najbardziej dogodna (np. pod względem dogodności sposobu dostawy).

Chcąc złożyć ofertę sprzedaży w aukcji odwrotnej (po uprzednim zalogowaniu do serwisu Mergeto.pl), powinno kliknąć się przycisk „Złóż ofertę sprzedaży„. Wykonanie tego manewru nie powoduje finalnego dokonania sprzedaży, ponieważ jako Sprzedawca jesteś zobligowany do uzupełnienia parametrów Twojej oferty (krok nr 2).

W widoku okna parametrów oferty Sprzedający ma możliwość zdeklarowania się co do formy ceny oferty. Możesz podać cenę jednostkową – liczoną jako cena za jednostkę towaru wyrażoną wcześniej przez Kupującego w odpowiedniej formie, lub cenę całkowitą, która będzie równa kosztowi całościowemu towaru i przesyłki!

 

Ostatnim krokiem przed złożeniem finalnej oferty sprzedaży jest sprawdzenie wszystkich parametrów aukcji. Jeżeli chcesz zmienić pewne założenia wróć do poprzedniego kroku lub jeżeli jesteś pewien swojej oferty kliknij przycisk „Sprzedaj„. Klikając w podświetlony na niebiesko tytuł aukcji lub ofertę przetargową możesz podejrzeć informacje tam zawarte.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.